• Print
  • + Del Side

Medarbejdere

CEO Klaus Hansen
klaus@filmfyn.dk
mobil 2081 0959

 

 

 

 

 

 

 

 

Økonomi- og administrationschef Birgit Rützou
birgit@filmfyn.dk
mobil 4045 6562

– primære arbejdsområder er økonomi og administration af investeringsaftaler m.v.

 

 

 

 

 

 

Executive Producer og Film Commissioner Julie Linn Milling
julie@filmfyn.dk
mobil 6048 5441

– primære arbejdsområder er produktion, Film Commission Fyn, erhvervsudvikling og presse.

 

 

 

 

 

 

Projektleder Lenette Nagstrup Jensen
lenette@filmfyn.dk
mobil 3110 2433

– primære arbejdsområder er projektledelse inden for rekruttering og uddannelse samt mobilfilmkonkurrencen for børn og unge på Fyn Edit24.

 

 

 

 

 

 

Fondssekretær Jeanette Martinussen
jeanette@filmfyn.dk

– primære arbejdsområder er koordinering og administration.

 

 

 

 

 

 

 

Produktions- og kommunikationskoordinator Nanna Fløytrup
nanna@filmfyn.dk
mobil 6013 4607

– primære arbejdsområder er assisterende opgaver inden for produktion, kommunikation og presse.